Мінеральна чи очищена вода?

17.05.2020
мiнеральна вода

Питна вода має бути не просто чистою. Вона повинна приносити користь нашому організму. І тому слід більш ретельно її обирати, зважаючи не тільки на відсутність шкідливих речовин, а й на наявність корисних.

Є декілька різновидів питної води. Давайте розглянемо, які у нас є варіанти, якими властивостями характеризуються ті чи інші типи води. І зробимо висновки стосовно найкращого вибору для щоденного вживання.

Якою має бути якісна вода

Смак і користь нашої води залежать від її складу. Вода повинна мати оптимальний вміст корисних мікро та макроелементів, причому їхня кількість має задовольняти денну потребу дорослої людини.

Також велике значення має безпека води. Вона вимірюється у лабораторних умовах. При цьому є близько 50 показників, серед яких вміст натрію, магнію, калію, кальцію, сульфатів, хлоридів, важких металів, іодид та фторид-іонів, срібла, фосфатів, бікарбонатів, нітратів та інших речовин.

Дізнатись, яку саме воду ви п’єте, можна за інформацією на етикетці.  Там має бути вказане усе, що може вас цікавити:

  • категорія – столова, питна, мінеральна, лікувальна і т.ін.;
  • джерело води – лише два варіанти, свердловина, з вказаним номером, глибиною, розташуванням, або «доочищена», яку було взято з системи водопостачання, а потім проведено крізь систему фільтрації;
  • хімічний склад – загальна мінералізація, кількість аніонів і катіонів, рівень РН, а також опис складу однією фразою;
  • виробник – телефони, юридична адреса, та інша офіційна інформація;
  • реєстраційні дані.

Якщо ви саме цікавитесь питанням вибору оптимального типу води, найважливіше для вас – обрати правильну категорію.

Якою може бути вода

  • Питна вода – може походити з мінерального джерела, центральної системи водопостачання, артезіанської свердловини чи бювету. При цьому вона завжди пройшла глибоку фільтрацію, та вільна від будь-яких небезпечних хімічних сполук. Найчастіше така вода все ж походить з водопроводу, тому її ділять на воду першої категорії, тобто столову, та вищої – лише з артезіанської свердловини.
  • Штучно мінералізована – це звичайна питна вода, прісна, проведена крізь систему зворотнього осмосу. Потім її було знов збагачено мінералами та хімічними речовинами, адже фільтрація знищила будь-які корисні властивості.
  • Мінеральна вода – найчистіша, природна, найкорисніша. Це пояснюється тим, що вода походить з артезіанських свердловин або підземних водоносних шарів чи басейнів. При цьому збережено її природні органолептичні та біохімічні властивості. Така вода ділиться на 4 групи, в залежності від рівня мінералізації. Столова мінеральна вода – з мінералізацією в межах 1 гр на 1 літр. Мінеральна лікувальна вода – 1-2 г на 1 літр. Мінеральна лікувально-столова, з мінералізацією 2-8 г на 1 л. А також лікувальна вода – від 8 г на 1 л. Її придбати можна лише в аптеці.

На перший погляд, найкориснішою здається лікувальна вода. Та насправді її, як і мінеральну лікувальну, можна вживати лише за призначенням лікаря. Мінеральна лікувально-столова підходить для вживання 2-3 рази на тиждень, за необхідності. А для щоденного використання найкращою є мінеральна столова вода. Її склад природній, хімічний баланс оптимальний, а смак завжди чудовий.

Існують певні норми, яким має відповідати питна вода, яку ви купуєте. Найкращий спосіб знайти дійсно якісну воду – це обирати відому марку. Вода має походити з давнього джерела, фільтрація перш за все має бути природною. Таким чином її склад будет для вас оптимальним, і принесе максимум користі.