Системи очищення води не працюють

17.05.2020

Наявність чистої води важлива для здоров’я усіх членів родини. І одним з найпопулярніших способів її отримати стали побутові системи очищення води. Та чи насправді вони настільки ефективні, як ми звикли вважати?

Як доводить практика, надзвичайну здатність фільтруючих систем перетворювати технічну воду на кришталево чисту дещо перебільшено. Але наскільки саме? Та в яких ситуаціях можна справді розраховувати на фільтруючі системи? Можливо, інколи придбання питної води буде найбільш простим і дієвим шляхом.

Щоб визначити найкраще джерело чистої та здорової води, давайте розглянемо особливості роботи деяких популярних фільтруючих систем.

Універсальні фільтри: правда чи міф

Основне, про що слід пам’ятати, коли ви починаєте  використовувати фільтровану воду у якості питної, це особливості її очищення.

  • Через фільтр проходить та сама вода, яку ви отримуєте з водопровідної системи. Її вже було оброблено хлором заради знезаражування. Та вона вже пройшла крізь усі металеві труби і механічні фільтри, що встановлені у міській системі водопостачання. І в певній мірі забруднена, в залежності від того, у якому стані система.
  • Прості побутові фільтри не мають здатності повністю звільняти воду від усіх шкідливих хімічних речовин. Тому беріть до уваги, що у воді після деяких типів фільтруючих систем все ще можуть утворюватись хлорорганічні сполуки.
  • Також слід пам’ятати, що для очищення води від солей важких металів необхідна більш ретельна фільтрація, з якою впорається не кожен тип побутового фільтру.

Тобто не варто відразу використовувати воду після обробки будь-яким «надсучасним» фільтром в якості питної якщо ви слідкуєте за своїм здоров’ям. Спочатку перевірте, на які типи забруднення направлена дія саме вашої системи.

Як варіант – просто використовуйте вже готову питну воду. Вона проходить більш складну, промислову систему фільтрації. Таке багатоступеневе очищення ефективне проти більшості типів забруднення. А якість води перевіряють цілою низкою аналізів.

Особливості дії різних фільтрів

Якщо ви обираєте для дому систему фіьтрації, звертайте увагу не лише на переваги, а й на недоліки різних варіантів, щоб обрати оптимальні для вас параметри.

  • Вугільний фільтр для води у вигляді кувшину. Вугілля чудово очищує воду за рахунок своєї структури. Зокрема, звільняє її від хлору. Але його можна використовувати протягом дуже обмеженого часу. Адже вже після кількох прогонів води фільтр, мов губка, накопичує частину шкідливого осаду. А потім починає віддавати його назад у питну воду. Нажаль не можна перевірити, наскільки очищена вода з-під фільтру. Тому краще міняти кожен картридж не рідше, ніж раз на 2 місяці. А ще краще очищену вуглем воду використовувати для приготування їжі та умивання.
  • Проточні фільтри. Добре очищують, звільняють воду від багатьох механічних часток. Можна обирати систему, робота якої направлена на певний тип забруднення. Тільки майте на увазі, що такий фільтр працює лише за умови постійного руху води. Як тільки фільтр починає простоювати без діла, шкідливі бактерії та осад стрімко накопичуються в ньому.
  • Фільтр зворотнього осмосу. Система, що останнім часом стрімко набуває популярності. Дуже ретельно очищує воду. Ця система здатна знищити у воді усі бактерії, звільнити її від солей, та взагалі надзвичайно ефективна. Проте довго використовувати воду, що пройшла через такий фільтр, в якості питної не можна. Зворотній осмос настільки потужний, що знижує навіть корисні бактерії. Він взагалі позбавляє воду її корисних властивостей. І якщо пити таку воду довго, будет порушено водно-сольовий баланс вашого организму.

Питна вода – корисна вода

Гарною альтернативою домашнім системам фільтрації стане купівля готової очищеної або природної води.

  • На відміну від зворотнього осмосу, при виробництві такої води рівень її мінералізації доводиться до оптимального для людського організму балансу.
  • Складна промислова система очищення здатна впоратись з більшістю різновидів забруднення.
  • А чистоту та склад води визначають за допомогою цілої низки аналізів. Причому якість і користь води відповідають міжнародно визнаним стандартам.

Сенс вживання чистої питної води у тому, щоб підтримати власне здоров’я, довше зберегти молодість та красу. Тож пийте чисту воду, і будьте здорові!