Що буде якщо пити тільки воду

17.05.2020

Всі ми багато разів чули про те, як важливо пити чисту воду. Рекомендації щодо оптимальної добової норми питної води постійно змінюються. Навіть існує думка про те, що користь випитої води залежить від часу, коли ви її вживаєте. Беззаперечним є лиш один факт – чисту воду слід вживати. Та чи тільки її одну?

Щодня ми вживаємо чай, каву, соки, смузі, питні йогурти, молоко, різноманітні настої та алкогольні напої на будь-який смак. Ми використовуємо їх задля втамування спраги значно частіше, ніж чисту воду. Та відомо, що вони рідко здатні її замінити. А чи може вода замінити решту напоїв? Що буде, якщо не просто частіше вживати її, а взагалі замінити водою все, що ми випиваємо. Хоча б на кілька тижнів.

Втамуймо спрагу – і не тільки

Якщо вода настільки цілюща, чи не можна її властивості використати по-максимуму? Виявляється, це питання вже давно зацікавило не тільки вчених, а й просто дослідників. І воно наштовхнуло багатьох людей на експеримент з заміни водою решти напоїв.

Строк експерименту був різним, адже «водний челенж» набув популярності. Хтось заміняє водою каву і чай впродовж тижня, хтось – 9 днів, а комусь і місяця мало. Цікаво, що всі дослідники сходяться у враженнях. Бажаєте теж спробувати? Спочатку розберемось, що на вас очікує.

7 висновків про воду

В результаті більшості таких дослідів експериментатори відкривають для себе щонайменше 7 цікавих наслідків впливу вживання води на наше здоров’я.

  1. Схуднення. Це одна з основних причин, заради якої деякі експериментатори приймали виклик. І не дарма. Вживання чистої води замість усіх інших напоїв змушує організм почати «спалювати» зайвий жировий шар під шкірою. Зокрема тому, що таким чином можна урізати свій раціон десь на 400 калорій за добу. Ви стільки ж витратили б на 8-кілометрову пробіжку. Це приблизний показник, він багато в чому залежить від вашої генетики, харчування, ритму життя і т.інше. Але кількість калорій однозначно зменшується, і без жодних зусиль.
  2. Молодість. Якщо протягом місяця вживати воду замість кави, соків і т.ін., ваша шкіра просто засяє. Саме вода має великий вплив на колір і чистоту шкіри. Вона ж «вимиває» токсини, попереджуючи передчасне старіння, появу зморшок та виникнення кількох неприємних захворювань. І про темні кола під очима теж можете забути.
  3. Енергія. 500 мл води, випитої натщесерце відразу після пробудження, здатні на 24 % пришвидшити ваш метаболізм. А це не тільки попередження збільшення ваги. У першу чергу пришвидшений метаболізм подарує вам сили і енергію. Ефект зберігатиметься протягом 90 хвилин. А це значно довше, ніж діє філіжанка міцної кави.
  4. Апетит. Усі експериментатори відчули, що заміна інших напоїв водою зменшила рівень їхнього апетиту. Особливо, якщо випивати один чи два стакани перед прийомом їжі. Тобто ви зможете менше їсти, не відчуваючи себе голодним і знесиленим.
  5. Захворювання. Чиста питна вода здатна знизити ризик виникнення багатьох хвороб: онкологія сечового міхура, інсульт та інфаркт, захворювання товстої кишки. Цей факт підтвердили не просто тимчасові експерименти, а професійні дослідження лікарів.
  6. Розум. Вже за тиждень такого режиму помітно зростає здатність до ефективної розумової діяльності. Стає легше зосередитись на роботі, краще працює логіка, значно покращується пам’ять.
  7. Економія. Вживати чисту воду замість алкоголю, кави, соків та інших напоїв просто дешевше. Таким чином можна зекономити чималу суму, хоча на перший погляд здається, що у кав’ярнях та супермаркетах ми багато не витрачаємо. Реальні підрахунки зовсім різних людей довели, що вживання води – то до економії в домі.

На що слід зважати, коли п’єте воду

Вам потрібна тільки чиста питна вода, з оптимальним складом солей, мінеральних та хімічних речовин. Вода з-під крану, або очищена простим побутовим фільтром не дасть необхідного ефекту. Найкращий варіант – замовити додому природну мінеральну питну воду.

А яку користь від регулярного вживання води очікуєте отримати для себе ви? Подумайте, чи наважились би заради здоров’я на подібний експеримент.